Başkanın Mesajı
Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

Saygıdeğer İş İnsanlarımız;

İran ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilerinin, artan bir ivme ile hız kazanması, iki ülke arasındaki ticaret hacminin artması hiç kuşkusuz ki hem İran hem de Türk iş insanlarımız tarafından arzu edilen bir durumdur.

TİSİAD –  İSİAD, Türk ve İran firmaları arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesi, ticaret hacminin yükselmesi için kurulmuş bir işbirliği platformudur.  Öncelikli hedefimiz, misyonumuz doğrultusunda,  İran ile Türkiye pazarında karşılıklı olarak ticaret hacmini artırmak amacıyla çalışmalar yapmak ve bu doğrultuda hizmetler sunmaktır.    

Son dönemde gerçekleştirdiğimiz toplantılar çerçevesinde,  her iki tarafın da farklı sektörlerde karşılıklı olarak iş birliği kurmaya istekli olduklarını görmekteyiz.

Her iki ülke arasında birçok kalemde ithalat ve ihracat yapıldığını biliyoruz. Bu ikili ticaretin ivme kazanabilmesi için kısıtlama yapan uygulamaların kaldırılması gerektiğini düşünüyoruz. Uygulanan bu kısıtlamaların kademeli olarak kaldırılması ile iki ülke arasındaki ticaretin yüksek seviyelere çıkacağını tahmin ediyoruz.

Bu kapsamda, tüm hizmet ve faaliyetlerimiz ile TİSİAD-İSİAD olarak iki ülke ticaretinin birleştirici güçlerinden biri olmanın yanısıra, ortak girişim çalışmalarıyla da sermaye ile yetenek ve fikirleri buluşturmayı hedefliyoruz.

Derneğimize katılımınızın, sizlerin ve kurumlarınızın gelişimlerine katkıda bulunacağına, değer yaratacağına inanıyor, sizleri aktif üyelerimiz olarak görebilmeyi diliyoruz.

Saygılarımla

Perihan FATİH

 

Fulya Mahallesi, Büyükdere CD. Osman Bey Apt.
No: 52 K.3 D.6 Mecidiyeköy | İstanbul

+(90) 212 – 217 20 50 pbx

info@tisiad.org | © 2016 Tisiad - Tüm Hakları Korunmaktadır