İran İslam Cumhuriyeti İhtisas Fuarı
Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

Değerli Üyelerimiz, Saygıdeğer Büyüklerimiz;    

25 – 28 Ekim 2017 tarihleri arasında, CNREXPO İstanbul Fuar Merkezi’nde, Derneğimiz TİSİAD’ın da katılımcı olarak davet edildiği, İran İslam Cumhuriyeti İhtisas Fuarı gerçekleşmiştir.

Fuar, TİSİAD derneğimiz adına, hazırlıklarımızın tam olması ve açılış gününde, kurucu üyelerimizden Sn. Mehmet Hamedi Bey’in tavsiyesi ve sponsorluğu altında gerçekleştirdiğimiz, özel VIP yemek davetimize en yüksek seviyede gösterilen yoğun ilgi sayesinde, oldukça başarılı geçmiştir. Bu başarıyı tüm üyelerimizle paylaşmak, teşekkür ve minnet duygularımızı tekrar Sayın Hamedi Bey’e sunarız.

Tek bir hall’de yapılan ve nispeten küçük çaplı olmasına rağmen, fuarın, zamanlama olarak, Türkiye-İran ticaretinin geliştirilmesi adına, görüşmelerin hızlandığı, umut verici ve yol açıcı gelişmelerin yaşandığı sıcak bir döneme denk gelmiş olmasından dolayı, her iki ülke yetkilileri nezdinde farklı bir ihtimamla desteklendiğini gözlemledik.

Bizzat standımızı ziyaret eden saygıdeğer devlet büyüklerimiz, önemli özel ve sivil ticari kuruluşların yetkileri, bu anlamda bize teşekkürlerini sundular ve çalışmalarımızda her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirttiler. Fuar sonrasında oluşturduğumuz databankası sayesinde, hem kamu hem de özel sektörde, iki ülke tarafından da çalışma yapmak isteyen önemli yetkililerle iletişim kurma imkanımız daha da artmıştır. Üye sayımızda bu vesile ile seçici bir artış sağlayacağız.

Açılışda, T.C. Ekonomi Bakanlığı Bakan Yardımcısı Fatih Metin ile beraber İran tarafından, Sanayi-Maden ve Ticaret Bakan Yardımcısı Dr. Hussein Esfahbodi, Deputy Minister, Chairman of the Board and Managing Director, Iran International Exhibition Company, Petrol Bakan Yardımcısı ve Petro Chimi Genel Müdürü Hanımefendi Dr. Shahdai, Sn. Büyükelçi Mr. Taherian Fard, fuarın hızlanacak olan Türkiye-İran ticareti için ilk adımlardan biri olduğunu vurgulayan konuşmalar yaptılar. Ayrıca tercihli ticaret alanlarının da yakın zamanda genişletileceği müjdesini verdiler.

Ayrıca Protokolde yer alan ve üstte saydığımız değerli İran yetkililerimize ek olarak, Büyükelçi Yardımcısı Sn. Alireza Delkosh, Ekonomi Müsteşarı Sn. Alireza Caferbeyglu, Ticaret Müşaviri Sn. Zadbum, İstanbul Başkonsolosu Sn. Bakhtiar Assadzadeh, Ekonomi Müşaviri Sn. Ahmadi ve Ticaret Müsteşar Danışmanı Sn. KeyvanZadeh, Trabzon Başkonsolosu Sn Reza Baghban Kondori ve Erzurum Başkonsolosu Sn. Hossein Ghasemi, Sn. M. Sharifi Niknafs, PETOCHEMİCAL CEO,

ve Head of Protocol Sn. Kourosh Hassanpoor, Tebriz Gümrükleri Genel Müdürü, Maku Serbest Bölge Genel Müdürü, Fuar organizatörlerinden Manager of Local Exhibition Sn. Sn.Hamid Reza  Amoly ve Yardımcısı Sn. Mobedi ve Fuar Teşrifat Müdürü Sn. Asgari ve ismini sayamadığımız 50’nin üzerinde davetliyi misafir ettiğimiz yemeğimizde, Başkanımız Sn. Bahman Bagheri Zonouz Bey de bir konuşma yaparak, ticaretin hızlanması adına, yetkililerin yol gösterici ve engelleri kaldırıcı tavırlarının önemini vurgulamıştır.

Fuar sonrasında, ayrıca Başkanımıza Büyükelçilikten teşekkür ve tebrik mesajı iletilmiş olup, bunu emeği geçen tüm arkadaşlarımız ve siz değerli üyelerimiz adına kabul ettiğimizi bildirmek isteriz.

Fulya Mahallesi, Büyükdere CD. Osman Bey Apt.
No: 52 K.3 D.6 Mecidiyeköy | İstanbul

+(90) 212 – 217 20 50 pbx

info@tisiad.org | © 2016 Tisiad - Tüm Hakları Korunmaktadır