TÜRKİYE-İRAN FORUMU VAN.
Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

2002 MAYIS AYINDA KURULMUŞ OLAN DERNEĞİMİZİN ANA HEDEFİ TÜRKİYE – İRAN ARASINDAKİ TİCARİ FAALİYETLERİN GELİŞMESİNE KATKIDA BULUNMAKTADIR. TÜRK – İRAN İŞ ÇEVRELERİNE TİCARET, EKONOMİ, FİNANSMAN, SANAYİ VE BENZERİ KONULARDA, GEREK GÖRÜŞ BİLDİRMEK GEREKSE UYGULAMADA BİREBİR YARDIMCI OLMAK SURETİYLE ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ.

KURULUŞUMUZDAN BERİ,  15 SENE ZARFINDA BU AMACA ULAŞMAK İÇİN TÜRKİYE VE İRAN’DA ÇEŞİTLİ FORUM VE TOPLANTILARA İŞTİRAK EDEREK GİRİŞİMLERDE BULUNDUK. SÜREÇ İÇERİSİNDE, İRANIN MUHTELİF ŞEHİRLERİNİ ZİYARET EDİP TİCARİ KURULUŞLAR VE SANAYİ ODALARI İLE İŞBİRLİĞİ YAPARAK HER İKİ ÜLKE İŞ ÇEVRELERİ VE YATIRIMCILARINI BİR ARAYA GETİREREK ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERDE BULUNDUK.

DÜZENLENEN BU TOPLANTILARDA TÜRKİYE VE İRAN ARASINDAKİ MEVCUT SORUNLARINI, İSTER MEVZUAT İSTER LOJİSTİK AÇIDAN, DİLE GETİRMİŞ, ÇÖZÜM YOLLARI VE FİKİRLERİMİZİ TÜM ÜYELERİMİZLE BİRLİKTE DİLLENDİRMİŞİZDİR.

SENELERDEN BERİ KATILDIĞIM TÜM BU TOPLANTILARDA TAŞIMACILIK HER ZAMAN ÖNEMLİ BİR SORUN OLARAK ORTAYA ÇIKMIŞ VE MAALESEF HENÜZ KÖKLÜ BİR ÇÖZÜME KAVUŞAMAMIŞTIR.

            ÜLKELER ARASI İTHALAT VE İHRACATTA LOJİSTİK ÇOK ÖNEM TAŞIMAKTA OLUP, FİYATLARI ETKİLEMEKTEDİR. GENEL OLARAK BİZDE TAŞIMA ÜCRETLERİ YÜKSEK VE TİCARETİ OLUMSUZ YÖNDE ETKİLENMEKTEDİR. HALBUKİ KOMŞU OLMANIN BİR ÖZELLİĞİ OLARAK DÜŞÜNÜRSEK TAŞIMACILIĞIN DAHA UCUZ VE RANTABL OLMASIDIR.

NASIL BİR AİLE İÇİNDE SEVGİ VE SAYGI ÖNEM ARZ EDİYOSA BU DOĞA, KOMŞULUK OLAYINI KOMŞULAR ARASINDA DA AYNI SEVGİ, SAYGI VE BİRLİKTE HAREKET ETME VE BERABER YAŞAMAYI GETİRİYOR.

DOLAYISI İLE BU PENCEREDEN BAKARSAK, KOMŞU ÜLKELERİN BİRBİRLERİNE, DAHA UZLAŞMACI VE İŞBİRLİKÇİ OLARAK YAKLAŞMALARI GEREKİR. BİLHASSA GÜNÜMÜZ ŞARTLARINDA VE DÜNYADAKİ GELİŞMELERİ DE DİKKATE ALIRSAK BU BİRLİKTELİĞİ SAĞLAMAK VE ONA SARILMAK GEREKMEKTEDİR, BU KONUDA ÖN AYAK OLANLAR MUTLAKA TARİHE ADLARINI KAYDETTİRECEKLERDİR.

 

Fulya Mahallesi, Büyükdere CD. Osman Bey Apt.
No: 52 K.3 D.6 Mecidiyeköy | İstanbul

+(90) 212 – 217 20 50 pbx

info@tisiad.org | © 2016 Tisiad - Tüm Hakları Korunmaktadır